Czy Bitcoin trafi 20 tys. dolarów w 2020 roku? All Eyes on BTC as Consolidation Continues

Przez większą część września Bitcoin wisiał między 10 a 11 tys. dolarów. Co dalej?

Gdy wrzesień dobiega końca, Bitcoin kontynuuje swój wzorzec konsolidacji powyżej 10.000 dolarów, ale co dalej?

Oznacza to ósmy tydzień z rzędu, że Bitcoin konsekwentnie handluje powyżej 10 tys. dolarów, wzór konsolidacji, że wielu analityków uważa, że może ostatecznie ustąpić byka uruchomić jeszcze w tym roku.

Najbardziej zróżnicowana publiczność na FMLS 2020 – Gdzie finanse spotykają się z innowacjami

Według danych z CoinMarketCap, cena Bitcoin wydaje się być stale utrzymywana na stałym poziomie powyżej 10.000 dolarów, mimo że żeton jest obecnie sprzedawany po nieco niższej cenie (10.660 dolarów) niż tydzień temu (10.930 dolarów). Na początku tego tygodnia cena spadła do 10.220 dolarów.

Jest to zgodne z wzorcem cenowym przez większą część miesiąca września, który od piątku 4 września utrzymuje się w przedziale 10 0000-11 000$.

Brak jakiejkolwiek większej zmienności cen Bitcoinu w ostatnich tygodniach może być przede wszystkim korzystny dla inwestorów instytucjonalnych, którzy mają dostęp do narzędzi mikrostrategii, podczas gdy inwestorzy detaliczni, którzy mają tendencję do kupowania i sprzedawania wokół większych wydarzeń cenowych, mogą trzymać na razie swoje monety.

Jack Choros, kryptoński komentator i menedżer treści w Crypto Radar, powiedział Magnatom Finansów, że „każda konsolidacja jest dobrą rzeczą na następny bieg byka.

„Bitcoin zbliży się do $20,000 do końca roku. Zapamiętaj moje słowa.“

Bitcoin, jak złoto, jest odwrotnie skorelowany z dolarem

Ale czy kolejny bieg byków jest możliwy w tym momencie? Być może, ale jest wiele czynników w grze.

W tym tygodniu, wielu analityków szuka w dolarach wskazówek, co Bitcoin może zrobić dalej: „Od czasu wydarzenia w Black Swan 12 marca 2020, cena Bitcoin i indeks walutowy dolara amerykańskiego (DXY) zmieniają się odwrotnie proporcjonalnie do siebie“, skomentował Peter Goodrich, CPA i menedżer podatkowy w Prager Metis CPAs, do Magnatów Finansów.

Znany nadawca i analityk finansowy, Max Keiser również zauważył to zjawisko, tweetując we wtorek, że „Bitcoin, podobnie jak złoto, jest odwrotnie proporcjonalny do dolara“.

Przykład: „DXY przez ostatnie kilka tygodni konsolidował się na boki, podobnie jak cena bitcoinu“, powiedział pan Goodrich.

Jednakże, w ciągu ostatnich kilku dni, „DXY doświadczył impulsu wzrostowego, który miał negatywny wpływ na cenę Bitcoin“.

Rzeczywiście, w ciągu ostatnich pięciu dni, DXY zrobił ruch w górę z około 92,89 do około 94,30, i wydaje się, że stale rośnie w czasie prasy.

„Wzrosła niepewność ekonomiczna, ponieważ pandemia nadal pogłębia globalny kryzys finansowy.“

Podczas gdy dolar może być świadkiem krótkotrwałego ożywienia, trwające skutki koronaawirusa i wynikającego z niego opadu gospodarczego na światową gospodarkę mogą w dłuższej perspektywie utrzymywać dolara w dół.

Juan Aja Aguinaco, współzałożyciel Shyft Network, powiedział Magnatesom Finansów, że „jest duża liczba inwestorów, którzy używają BTC jako zabezpieczenia przed walutą fiat, jak USD, oraz jako zabezpieczenia przed zmiennością na rynku złota i metali szlachetnych.

Juan Aja Aguinaco, współzałożyciel Shyft Networ

„Wzrosła niepewność gospodarcza, ponieważ pandemia nadal pogłębia globalny kryzys finansowy“ – wyjaśnił Peter Goodrich Magnates Finance. „Rządy używają ilościowego łagodzenia polityki monetarnej w celu złagodzenia skutków globalnego kryzysu finansowego.“

„Ten zastrzyk pieniądza do gospodarki zmniejszył wartość fiata, który był głównym katalizatorem wzrostu zainteresowania krypto walutą, co znajduje odzwierciedlenie w ogólnym limicie rynkowym dla klasy aktywów“, kontynuował Peter Goodrich.

Bitcoin mógłby skorzystać z długoterminowego nurkowania w dolarach

„Bitcoin powstał w wyniku kryzysu finansowego z 2008 roku. Następnym kamieniem milowym dla kryptokurcji jest bardzo potrzebna jasność regulacyjna, która wprowadziłaby klasę aktywów do głównego nurtu“.

Nowe zmiany regulacyjne w USA i UE mogłyby doprowadzić do zwiększenia liczby inwestorów instytucjonalnych w sektorze kryptologicznym.
Ta jasność regulacyjna może już być w drodze: w ubiegłym tygodniu w przemyśle kryptologicznym zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Stanach Zjednoczonych miały miejsce dwa istotne wydarzenia regulacyjne.

Oba te wydarzenia miały związek ze standaryzacją przepisów dotyczących przestrzeni kryptograficznej: w UE udostępniono w Internecie projekt nowego zbioru przepisów dla przemysłu kryptograficznego Komisji Europejskiej, znanego jako „Markets in Crypto-Assets“ (MiCA). W Stanach Zjednoczonych Konferencja Organów Nadzoru Banków Stanu (CSBS) ogłosiła uruchomienie sieciowego nadzoru nad MSB, standardowego zestawu wytycznych dotyczących zgodności dla dużych przedsiębiorstw usług finansowych (MSB) w Stanach Zjednoczonych.

Wydaje się, że cena Bitcoin nie zareagowała w żaden sposób na żadną z tych zmian. Większa przejrzystość regulacyjna w obszarze kryptograficznym mogłaby jednak utorować drogę do dalszego przyjmowania kryptografii w późniejszym terminie, w szczególności dla inwestorów instytucjonalnych.

Ciara Sun, szefowa światowych rynków w Huobi Group, skomentowała potrzeby regulacyjne inwestorów instytucjonalnych podczas lipcowej imprezy CoinTelegraph: „Większe instytucje mają wyższe wymagania w zakresie zgodności, ale agencje regulacyjne nie dostarczyły w przeszłości wystarczających wytycznych dotyczących aktywów cyfrowych.

„Ten niejasny krajobraz regulacyjny sprawił, że dla większych instytucji jest on bardziej ryzykowny“, powiedziała – jest to czynnik, który wcześniej trzymał większe instytucje z dala od kryptońskiej przestrzeni.

Rosnący brak zaufania do dużych instytucji finansowych może również odgrywać pewną rolę
Jednocześnie jednak rola większych instytucji finansowych może zmierzać w kierunku redukcji w skali globalnej.

Ma to związek z zaufaniem: na początku tego miesiąca BBC podała, że wyciek dokumentów dotyczących około 2 bilionów dolarów transakcji ujawnił, jak niektóre z największych banków na świecie pozwoliły przestępcom przenosić brudne pieniądze na całym świecie.

Juan Aja Aguinaco z Shyft Network skomentował Magnatów Finansowych, że „niedawny wyciek dokumentów FinCEN stanowi ogromny argument na rzecz kryptorealizacji“.

Jack Choros, menedżer treści w CryptoRadar

„Wyciek pokazał ponadto, że tradycyjne instytucje finansowe nie stosują się do istniejących środków przeciwdziałania praniu pieniędzy“, powiedział. Dlatego też „konkurujące banki i inne startupy z branży fintech, wraz z firmami z łańcuchem blokowym, mają przed sobą szansę: pokazać światu, że mogą to zrobić lepiej, i dać użytkownikom lepsze produkty i usługi“.

Nawet przy rosnącym braku zaufania do dużych instytucji finansowych, przyjęcie kryptorej waluty będzie wymagało czasu.

Dramat społeczno-polityczny w USA i na całym świecie może odegrać ważną rolę w cenie BTC w IV kwartale.
Istnieje jednak szereg innych czynników, które mogłyby przyspieszyć przyjęcie kryptoflady na całym świecie.

„Nie żeby zabrzmiało to pesymistycznie, ale reszta roku wygląda równie dziwnie jak pierwsza połowa 2020 roku, może nawet bardziej“, powiedział Juan Aja Aguinaco do Magnatów Finansów. „Mamy to, co wydaje się być drugą falą pandemii COVID-19, która uderzyła w kraje, których gospodarki zostały osłabione przez skutki pierwszej fali.“

Dodatkowo, „jednym z czynników są obecne kwestie polityczne i społeczne dotyczące Stanów Zjednoczonych“, wyjaśnił Aguianco. Tradycyjnie rzecz biorąc, „wybory w USA są ważnym generatorem zmienności zarówno na rynkach tradycyjnych, jak i kryptograficznych“.

Jednak ten cykl wyborczy może mieć jeszcze większe znaczenie dla światowej gospodarki: dramat wokół wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku ustąpił miejsca „fali niepokojów społecznych w USA, która może uderzyć w punkt zwrotny w trakcie i po nadchodzących wyborach“. Inne kraje na całym świecie również doświadczają niepokojów społecznych i zmian politycznych (np. Białoruś, Meksyk, Boliwia).

„Wszystko to ma znaczący wpływ na tradycyjne rynki finansowe“ – kontynuował. W związku z tym „inwestorzy mogą zacząć szukać lepszych zysków na rynkach nietradycyjnych, takich jak waluty kryptograficzne, a konkretnie DeFi“.

I rzeczywiście, w przestrzeni DeFi (zdecentralizowanych finansów) na początku tego roku nastąpił ogromny boom. Szereg żetonów należących do protokołów DeFi konsekwentnie nagłówki nagłówków nagłaśniało nagłe skoki ich poziomu cen w lipcu i sierpniu.

DeFi Cooldown kontynuuje

Chociaż wydaje się, że wrzesień wprowadził przestrzeń DeFi w chłodne dni. Spośród 42 zasobów DeFi wymienionych na stronie internetowej zawierającej kryptograficzne dane cenowe Messari tylko pięć miało dodatnie zmiany cen w ciągu ostatnich 30 dni: Yearn.Finance, Uniswap, UMA, Cream, i Loopring.

CryptoRadar’s Jack Choros skomentował, że podczas gdy DeFi jest rzeczywiście „ochłodzić trochę“, projekty „jak Yearn mają prawdziwą wartość, ponieważ cena żetonu jest rzeczywiście związana z ilością środków zablokowanych przez inwestorów“.

Innymi słowy, ceny niektórych z tych żetonów nie są napędzane wyłącznie przez spekulacje: „cena monety jest powiązana z rzeczywistą wartością“, powiedział. „To dobry znak dla fundamentów projektu.“

Shyft Network’s Juan Aja Aguinaco powiedział, że część powodu cooldown DeFi może być związane z względnym stagnacji w cenie Bitcoin.

„Niektórzy inwestorzy przesuwają kapitał pomiędzy BTC a alternatywnymi żetonami w poszukiwaniu lepszych zysków“, powiedział. „Ta swoista bitwa pomiędzy altcoinami a Bitcoinem stanowi główny czynnik wpływający na ich cenę.

„Ponadto, duża ilość kapitału została przeniesiona z BTC do żetonów DeFi, takich jak DAI, COMP, lub zaparkowała BTC na WBTC dla puli płynności i rolnictwa plonów, co jeszcze bardziej zmniejsza dostępny kapitał i płynność na rynku BTC“.